Ministerstvo poúča o čom mám písať

Autor: Martin Ondráš | 9.2.2018 o 19:01 | (upravené 9.2.2018 o 23:30) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  1273x

Nejaký ministerský úradník sa rozhodol , že ma bude poúčať ako a o čom mám písať svoj blog , zabudol sa podpísať a nedokáže odpísať ani moje meno bez chyby

Predpokladám , že každého autora zaujímajú komentáre k jeho článkom. Sú pozitívne , neutrálne , negatívne. A tak to má byť. Práve z iného pohľadu na obsah textu sa autorovi otvárajú a mali by sa otvoriť oči. Tak je tomu aj u mňa. Pozitívne hlasy povzbudia , neutrálne nerozplačú a negatívne prinútia sa zamyslieť. Čo ma ale prekvapilo , bola reakcia ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na jeden môj článok 

Nechám nech si čitateľ vytvorí obraz sám 

  • MPaRV

ODPOVEĎ: Časy predchádzajúceho ministra sú už dávno za nami. Tlačovky tohto charakteru na štvrťročnej báze sa už od marca 2016 nedejú.

Martin Ondráš - nemáte pravdu , poslednú robila pani Matečná 4.12.2017 presne v tom istom zložení ako za Vami uvádzaných "čias predchádzajúceho ministra" a presne na ten istý spôsob

  • MPaRV

ODPOVEĎ: Pracujeme na usporiadaní vzťahov v potravinársko-dodávateľskom reťazci aj v oblasti potravín. Ak ste sa v tom stratili, je dobré si aktuálne aktivity rezortu pozrieť napríklad na našej webstránke

Martin Ondráš - nemáte pravdu. Usporiadanie vzťahov je podľa mňa rovnoprávnosť , rovnaké postavenie , zmluvná sloboda , voľný obchod , rovnaké dodržiavanie zákona , nezvýhodňovanie ani jednej zložky v potravinársko - dodávateľskom reťazci , jednoducho presný opak toho čo robíte cez pokuty , obmedzovanie zmluvných slobôd , diktátom a neopodstatneným mediálnym tlakom.

  • MPaRV

ODPOVEĎ: Je zrejmé, že už nie ste v sektore, lebo keby ste komunikovali či už so zástupcami potravinárov alebo reťazcov, vedeli by ste, že máte dva roky zastarané informácie. Veľmi intenzívne komunikujeme so všetkými zložkami reťazca - od prvovýroby, cez potravinárov až po reťazce. A máme aj výsledky. Spätná väzba na naše aktivity je veľmi pozitívna zo všetkých častí reťazca. A záujem o spoluprácu s ministerstvom sa čoraz zvyšuje.

Martin Ondráš - nečudujem sa , že sa záujem o spoluprácu s ministerstvom čoraz zvyšuje. Len je otázka kým sa zvyšuje ? Tými 10 % poberateľov dotácií , alebo tými združeniami ktoré vytrvalo tvrdia že ich likvidujú reťazce a treba regulovať zmluvy , splatnosti platieb , pokuty ? 

  • MPaRV

A na dôvažok, ak ste sa rozhodli písať blogy, je dobré si zistiť aktuálny stav. Nielen, že tým nezavádzate, ale aj vy sám preukážete, že v oblasti máte skutočne prehľad.
Ďakujeme a prajeme pekný deň
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Martin Ondráš - čo je a na čo slúži blog je uvedené tu https://sk.wikipedia.org/wiki/Blog

  • Blog je nekonvenčným zdrojom informácie, nepodlieha tlaku finančných skupín ani tlaku politikov.

  • Blog začína fungovať ako nástroj dosiahnutia vyváženosti spravodajstva.

  • Blog sa môže stať cenným zdrojom noviniek, trendov, postojov, nielen pre čitateľov blogu, ale paradoxne aj pre klasické médiá – dalo by sa povedať, že blog je akousi novodobou obdobou tlačovej agentúry.

  • Blogovanie nie je klasická žurnalistika – je to nový fenomén, ktorý sa dá porovnávať so žurnalistikou len v určitej rovine.

  • Blogovanie by malo zjednodušiť prístup k znalostiam.

Záver

Vo svojom článku som povedal , že je slovenské potravinárstvo v kóme a je to spôsobené už minimálne 10 ročným nič nerobením pre tento sektor všetkými ministrami vrátane a nie len pani Matečnej ( SNS ) . Toto moje tvrdenie Vás zmobilizuje a prinúti mi tvrdiť , že neviem čo píšem a dokonca mi idete radiť čo si mám naštudovať a ako mám , asi Vám , preukázať môj prehľad v oblasti.

"To, že sme na chvoste EÚ, je výsledok dlhodobého nezáujmu predchádzajúcich vlád o slovenské poľnohospodárstvo... " uviedla Matečná. 

Verím , že aj pani ministerke pošlete podobný komentár ako ste poslali mne. Tvrdí totiž to isté čo ja. Ale možno aj ona je mimo reality , bez aktuálnych informácií a mimo sektoru.

P.S. Prosím , nabudúce sa nezabudnite podpísať , aby mi bolo zrejmé ako Vás oslovovať , keď mi už radíte čo mám robiť a čo nie . na to , aby som preukázal svoje znalosti v sektore

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?