Ministerstvo poúča o čom mám písať

Autor: Martin Ondráš | 9.2.2018 o 19:01 | (upravené 9.2.2018 o 23:30) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1014x

Nejaký ministerský úradník sa rozhodol , že ma bude poúčať ako a o čom mám písať svoj blog , zabudol sa podpísať a nedokáže odpísať ani moje meno bez chyby

Predpokladám , že každého autora zaujímajú komentáre k jeho článkom. Sú pozitívne , neutrálne , negatívne. A tak to má byť. Práve z iného pohľadu na obsah textu sa autorovi otvárajú a mali by sa otvoriť oči. Tak je tomu aj u mňa. Pozitívne hlasy povzbudia , neutrálne nerozplačú a negatívne prinútia sa zamyslieť. Čo ma ale prekvapilo , bola reakcia ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na jeden môj článok 

Nechám nech si čitateľ vytvorí obraz sám 

  • MPaRV

ODPOVEĎ: Časy predchádzajúceho ministra sú už dávno za nami. Tlačovky tohto charakteru na štvrťročnej báze sa už od marca 2016 nedejú.

Martin Ondráš - nemáte pravdu , poslednú robila pani Matečná 4.12.2017 presne v tom istom zložení ako za Vami uvádzaných "čias predchádzajúceho ministra" a presne na ten istý spôsob

  • MPaRV

ODPOVEĎ: Pracujeme na usporiadaní vzťahov v potravinársko-dodávateľskom reťazci aj v oblasti potravín. Ak ste sa v tom stratili, je dobré si aktuálne aktivity rezortu pozrieť napríklad na našej webstránke

Martin Ondráš - nemáte pravdu. Usporiadanie vzťahov je podľa mňa rovnoprávnosť , rovnaké postavenie , zmluvná sloboda , voľný obchod , rovnaké dodržiavanie zákona , nezvýhodňovanie ani jednej zložky v potravinársko - dodávateľskom reťazci , jednoducho presný opak toho čo robíte cez pokuty , obmedzovanie zmluvných slobôd , diktátom a neopodstatneným mediálnym tlakom.

  • MPaRV

ODPOVEĎ: Je zrejmé, že už nie ste v sektore, lebo keby ste komunikovali či už so zástupcami potravinárov alebo reťazcov, vedeli by ste, že máte dva roky zastarané informácie. Veľmi intenzívne komunikujeme so všetkými zložkami reťazca - od prvovýroby, cez potravinárov až po reťazce. A máme aj výsledky. Spätná väzba na naše aktivity je veľmi pozitívna zo všetkých častí reťazca. A záujem o spoluprácu s ministerstvom sa čoraz zvyšuje.

Martin Ondráš - nečudujem sa , že sa záujem o spoluprácu s ministerstvom čoraz zvyšuje. Len je otázka kým sa zvyšuje ? Tými 10 % poberateľov dotácií , alebo tými združeniami ktoré vytrvalo tvrdia že ich likvidujú reťazce a treba regulovať zmluvy , splatnosti platieb , pokuty ? 

  • MPaRV

A na dôvažok, ak ste sa rozhodli písať blogy, je dobré si zistiť aktuálny stav. Nielen, že tým nezavádzate, ale aj vy sám preukážete, že v oblasti máte skutočne prehľad.
Ďakujeme a prajeme pekný deň
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Martin Ondráš - čo je a na čo slúži blog je uvedené tu https://sk.wikipedia.org/wiki/Blog

  • Blog je nekonvenčným zdrojom informácie, nepodlieha tlaku finančných skupín ani tlaku politikov.

  • Blog začína fungovať ako nástroj dosiahnutia vyváženosti spravodajstva.

  • Blog sa môže stať cenným zdrojom noviniek, trendov, postojov, nielen pre čitateľov blogu, ale paradoxne aj pre klasické médiá – dalo by sa povedať, že blog je akousi novodobou obdobou tlačovej agentúry.

  • Blogovanie nie je klasická žurnalistika – je to nový fenomén, ktorý sa dá porovnávať so žurnalistikou len v určitej rovine.

  • Blogovanie by malo zjednodušiť prístup k znalostiam.

Záver

Vo svojom článku som povedal , že je slovenské potravinárstvo v kóme a je to spôsobené už minimálne 10 ročným nič nerobením pre tento sektor všetkými ministrami vrátane a nie len pani Matečnej ( SNS ) . Toto moje tvrdenie Vás zmobilizuje a prinúti mi tvrdiť , že neviem čo píšem a dokonca mi idete radiť čo si mám naštudovať a ako mám , asi Vám , preukázať môj prehľad v oblasti.

"To, že sme na chvoste EÚ, je výsledok dlhodobého nezáujmu predchádzajúcich vlád o slovenské poľnohospodárstvo... " uviedla Matečná. 

Verím , že aj pani ministerke pošlete podobný komentár ako ste poslali mne. Tvrdí totiž to isté čo ja. Ale možno aj ona je mimo reality , bez aktuálnych informácií a mimo sektoru.

P.S. Prosím , nabudúce sa nezabudnite podpísať , aby mi bolo zrejmé ako Vás oslovovať , keď mi už radíte čo mám robiť a čo nie . na to , aby som preukázal svoje znalosti v sektore

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Strata rozumu či občianska samovražda. Mali by mať Slováci z czexitu radosť?

Českí voliči sú majstrami v tom, ako z čertov namaľovaných na stenu urobiť politickú realitu.

KOMENTÁRE

Trafikanti reformy neurobia (píše Ivan Mikloš)

Patríme medzi úspešné postkomunistické krajiny, ale zdroje vyprchávajú.


Už ste čítali?