Pellegrini , Matečná - úžasný tandem

Autor: Martin Ondráš | 18.5.2018 o 9:30 | Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1974x

Píše sa rok 2018 a po viac ako 20 rokoch sa zobudili vládne špičky a pochopili, že agro sektor asi bude väčší problém ako sa zdalo. Nie je to ale o tom, že si to niekto uvedomil sám, už sa to nedá udržať. Problém za problémom....

Premiér sa v utorok 15.5.2018 stretol s predstaviteľmi Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv. Úžasná tlačovka, ktorá nasledovala, by vyrazila dych hocikomu neznalému.

Podľa úsmevov a žoviálnosti by jeden myslel že to myslia vážne. 

Doteraz spali ?

Ministerka Matečná  na všetky otázky začína vetou "Systémovú chybu nepripúšťam". No ak je systém v poriadku, prečo nefunguje a načo ho chce meniť ? Teraz idú vyjednávať lepšie podmienky v Bruseli ? Alebo konečne prideľovať dotácie na základe reálnej výkonnosti a výroby ? A na základe čoho ich prideľovali doteraz ak systémová chyba nie je.

Chyba nie je u nás !

Je úžasné ako sa celý problém presunul na EÚ, ktorá nikoho reálne na Slovensku nezaujíma. Obaja zhodne tvrdia, že vlastne EÚ zle nastavila proces dotácií. Čiže ak tomu, čo títo dvaja agro špecialisti povedali, rozumiem správne, systém dotácií je zle nastavený z Bruselu, my sme ho len preložili do Slovenčiny a žiadnu systémovú chybu nepripúšťame. Zvláštne mi to pripomína posledné dni a hodiny expremiéra. Všetci sú na vine, len my nie.

Porovnávame jablká a hrušky

Premiér Pellegrini  na konci TB žartoval, že pôdy máme 1,9 mil ha a ak by bola chybovosť iba 1%, čo by bolo úžasné, bolo by to 19 tis. chýb v systéme. No na tomto je vidno, kto mu pripravoval podklady a za akým účelom. Je totiž veľký rozdiel pripraviť podklady tak aby odzrkadľovali skutočnosť a ponúkali riešenia, alebo sa podklady pripravujú tak, aby bagatelizovali problém a dostali ho do svetla minimálneho problému. Toto je opäť geniálna práca tímu vicepremiérky.

Toto by totiž štandardný premiér nemal pripustiť a už vôbec to nie je na smiech alebo úsmev. Ak by si totiž pán premiér pripravoval podklady sám, vedel by, že celkový počet poľnohospodárskych podnikov je cca 23 tis. a iba tieto podniky môžu žiadať o pomoc. No a ak si porovnáme jeho úsmevnú chybovosť 19 tis ku celkovému počtu podnikov 23 tis , tak máme chybovosť 80% a nad tým by mal premiér plakať a nie sa smiať.

Pochopili sme kde je problém, pripravíme stratégiu !

Máme tu platnú koncepciu rozvoja poľnohospodárstva z agro rezortu, nikto ju v ničom neplní, všetci sa venujú iným prioritám, ale pani ministerka, ruka v ruke s premiérom, sľúbia vypracovať nový dokument až do roku 2030, asi dovtedy plánujú vládnuť, držím palce. 

Vo svojom blogu 8.2.2018 (odkaz dole) som sa venoval koncepcii rozvoja poľnohospodárstva a aj tomu ako si ho vládna garnitúra zmenila a prispôsobila svojim potrebám, preto ho nikto neplní.

Záverom len krátko.

Posledná koncepcia jasne pomenovala všetky reálne problémy v agro rezorte. Je na stole viac ako 3 roky a ? Premiér sa usmieva a žartuje, ministerka je šťastím bez seba a obaja považujú tento problém za dočasne vyriešený a oheň zahasený....

On vyriešený nie je a ani nebude. Len utíchne a bude bublať a bublať až vybuchne. Som len zvedavý, kto po výbuchu bude celý od obsahu tejto bubliny......

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Európske jadro či konšpirácia z Aachenu? Prečo sa Francúzi a Nemci zblížili

Merkelová vidí ďalší krok k európskej armáde.

Dobré ráno

Dobré ráno: Chcel vypovedať, Kosík záhadne zmizol

Bol svedkom pri zavlečení Kováča do cudziny.

Stĺpček Petra Schutza

Čo môže byť za únosom Kosíka

Vidieť súvislosť s jeho svedectvom proti Lexovi je dosť zložité.


Už ste čítali?