Ekonomická demencia alebo zlatá baňa SNS ?

Autor: Martin Ondráš | 3.3.2019 o 22:32 | Karma článku: 2,96 | Prečítané:  1231x

Už hádam stačilo. SNS vždy zabávala celý národ výrokmi svojich predsedov. Najskôr populárny abstinent Slota, neskôr pani Malíková a dnes geniálny kapitán Danko.

Dopady za rozhodnutia tejto najsilnejšej koaličnej strany (merané podľa váhy predsedu) budú rozsiahle a veľmi zložito sa budú naprávať. Bohužiaľ je úplne jedno, ktorá strana preberie rezorty po SNS, je to viac menej čistá samovražda.

Ministerstvo školstva sa pod vedením SNS zmenilo na charitatívnu organizáciu, ktorá nerobí nič iné, iba komplikuje život zbytočnou administratívou a prekážkami. Robí to len preto, aby zavalila celý segment zbytočnosťami a mala čas na systematické rozkrádanie. Dali si ho aj na úrade patentovať a volá sa "The Plavcan systems" Čo sa nestihne rozdať ako charita "našim", to prepadne. Už o tento systém prejavili záujem v Bielorusku a dokonca sa šepká, že aj samé Rusko má záujem, len má jeden problém, že zatiaľ nedostáva EÚ fondy. Je to tak skvelé a premyslene pripravené, že to musí sám kapitán v Rusku vysvetľovať a aby to pochopili, rozložili to na viac návštev.

Ministerstvo obrany sa pod vedením SNS premenuje na národnú dôchodcovskú správcovskú spoločnosť. Skúsil niekto porátať, koľko generálov máme na Slovensku ? Myslím, že viac ako komunistická Čína, mali by sa nás začať báť. Aby to nestačilo, urobili z neho vysunuté pracovisko KGB. Je viac ako jasné, odkiaľ prúdia náhradné diely a servisné služby (čítaj faktúry a všímné) na tie MiG stíhačky, ktoré za ostatných 15 rokov nemali ani jeden bojový zásah, lebo by to neprežili. Že treba mať profesionálnu armádu, to asi chápe každý správny SNSák. Pochopil vôbec pán kapitán, že celé Slovensko má menej obyvateľov ako jedno väčšie mesto ? Tokio - 38 mil. obyvateľov, Šanghaj - 27 mil.obyvateľov, Dilií - 22 mil.obyvateľov alebo New York - 18,5 mil.obyvateľov. Všimli ste si niekedy, že by tieto mestá kupovali stíhačky, obrnené vozidlá, húfnice ? No nie,lebo nikdy nemali SNS. To je iba náš unikát.

Ministerstvo pôdohospodárstva dalo urobiť (samozrejme za peniaze z EÚ fondov) zlatý odliatok rúk ministerky Matečnej. Výskumný ústav totiž jasne preukázal, že na čo položila svoju ruku, tam vznikol  zlatý poklad. Poklad pre straníkov SNS, kamarátov a celej skupiny "našich". Najskôr pozemkový fond a prazvláštne pohyby s pozemkami. Odmena na seba nenechala dlho čakať a "zlatoruká" sa presunula na vyššiu pozíciu. Tam položila svoju ruku najskôr na PPA, úspešne. Neskôr prijala pomoc a rady najväčšieho AGRO baróna CZ/SK a pochopila, že lepší biznis je keď má pod kontrolou max 10 farmárov s celkovou výmerou 1,9 mil ha ako riadiť a vypaľovať 1,9 mil farmárov s priemernou výmerou 1 ha. Čo tam po vidieku, čo tam po sebestačnosti, čo tam po nejakej imaginárnej Slovenskej potravine, čo tam po nezamestnanosti. Ide predsa o zjednodušenie modelu. Stále nestačilo a ten hnusný kolega minister, ktorý sedí na rozpočte ako žaba na prameni a stále blúzni o sociálnom štáte s vyrovnaným rozpočtom aj v dobe, kedy všetky vyspelé ekonomiky prehodnocujú svoje prognózy za podstatne horšie, nechcel pustiť žilou. Tak ho obišla a prihrala si zákonom o mimoriadnej dani mimoriadny výnos priamo do rozpočtu zlatorukého ministerstva. Tam sa veľmi jednoducho rozpustí do stratena, veď aj tak ho raz EK zakáže, tak o čo ide. A za trest mu teraz na oplátku zníži DPH a daň z príjmu. No teraz nech vyskakuje, lakomec jeden.

Vždy som si myslel, že kroky, ktoré sledujem ostatné roky, sú výsledok ekonomickej demencie SNS. Mýlil som sa. Takto prepracovaný systém ožobráčenia štátu nemôže a ani nie je náhoda. Organizovaná skupina je (v rámci trestného práva Slovenskej republiky) spolčenie najmenej troch osôb na účely spáchania trestného činu, s určitou deľbou určených úloh medzi jednotlivými členmi skupiny, ktorej činnosť sa v dôsledku toho vyznačuje plánovitosťou a koordinovanosťou, čo zvyšuje pravdepodobnosť úspešného spáchania trestného činu. Zločiny páchané/spáchané touto skupinou sa zaraďujú k organizovanej kriminalite.

Treba si spočítať, kto už za stranu SNS odpykáva trest. Dvaja za predsedovania Slotu. Čiže nebola naplnená litera zákona o organizovanej skupine. To už ale u aktuálneho modelu kapitána Danka neplatí. Tu už sú v hre 3 aktéri a pozor, pán doktor, pozor aby jeden alebo minimálne jedna účastníčka zájazdu neprijala dohodu o vine a treste. V tom prípade ste ohrozený viac, ako len poklesom preferencií. Každá reťaz je tak silná, ako je silný najslabší článok, na to nikdy nezabudnite a tiež nezabudnite na rozdiel medzi organizovanou skupinou a zločineckou skupinou. 

Organizovanú skupinu od zločineckej skupiny odlišuje nižšia mierou kooperácie jej jednotlivých členov a odlišná štruktúrovanosť – v organizovanej skupine ide o horizontálnu deľbu činnosti a ich koordináciu, zatiaľ čo u zločineckej skupiny je organizačné členenie vo vertikálnej úrovni, vo viacerých stupňoch.
Obdobie existencie – organizovaná skupiny môže byť vytvorená ad hoc, aj na okamžité spáchanie trestného činu, zatiaľ čo u zločineckej skupiny sa vyžaduje existencia počas určitého časového obdobia, charakter trestnej činnosti nie je rozhodujúci

Žiadna demencia, premyslené systematické konanie, ktoré by malo zaujímať novo vymenovaného generálneho prokurátora. Divadlo nekoordinovaného vyjadrovania sa, oklamalo celý národ. Ten, čo sa tvári, že nedokáže spočítať 2+2 tu jasne preukazuje, že dokáže. Ale len pre seba a svojich. A toho myslím bolo už ozaj dosť !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bývalý šéf tímu Kyselica: Našli sme stámiliónové transakcie z Gorily

Suma mala podľa bývalého šéfa tímu Gorila skončiť na účte, na ktorý mal Jirko Malchárek alebo jeho blízki prístup.


Už ste čítali?