Matečná : Na rast cien potravín nie je dôvod

Autor: Martin Ondráš | 15.3.2019 o 22:36 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  4488x

Štát v zložení týchto politických a hlavne záujmových skupín sa stal jednou bezodnou, nenažratou pijavicou, ktorá okrem toho, že nemá žiadnu tvár a nemá žiadnu chrbtovú kosť, už ohrozuje hostiteľa na živote.

„Ceny potravín rástli na Slovensku v minulom roku v porovnaní s priemerom EÚ viac ako dvojnásobne rýchlejšie a obsadili sme neslávne druhé miesto. Na takýto dramatický nárast cien pritom nevidíme žiaden relevantný dôvod. Treba otvorene povedať, že na zdražovaní sa najväčšou mierou podieľajú obchodníci, ktorí zneužívajú svoju dominantnú silu na úkor spotrebiteľov a dodávateľov. Pritom toto zdražovanie nepremietajú do dodávateľských cien, preto farmári a potravinári doslova živoria“ upozornila Gabriela Matečná, podpredsedníčka vlády a šéfka MPRV SR. 

Som mimoriadne šťastný, že na zvýšenie cien upozorňuje niekto, kto to priamo zavinil. Aj napriek tomu, že vyjadrenia akéhokoľvek predstaviteľa SNS boli vždy logická hádanka, naučil som sa orientovať v tých kopách náhodne poskladaných slov. Ak máte správny dešifrovací kľúč, dá sa aj z tejto kopy nezmyslov vyskladať skutočná a zrozumiteľná veta.

Ceny potravín narástli 2 násobne oproti priemeru EÚ. To je fakt a toto číslo sa ani SNS nepodarilo zjemniť. Tu ale končí logika. Ak nám totiž ceny rastú rýchlejšie ako EÚ, znamená to, že ten dôvod musíme hľadať tam, kde máme oproti EÚ odlišnosť. Trh máme spoločný, tak tam dôvod nebude. Prijal sa nejaký nový zákon, ktorý sa týka len potravín ? Áno, prijal. Zákon o mimoriadnom odvode a zákon o neprimeraných podmienkach. Tu máme jasný dôvod prečo narástli ceny potravín, či to ministerka vidí, alebo nie. Potom ešte pár geniálnych ťahov ako minimálna mzdy, zvýšenie cien energií, rekreačné poukazy a podobných pár ekonomických nezmyslov z dielne SNS.

Nejdem sa tu dnes rozplývať nad dôvodmi, prečo to SNS robí, už ma to unavuje a tak hnevá, že strácam zbytky slušnosti a tú si stále hodlám, vo svojich vyjadrovaniach, zachovať.

Ak tu skutočne niekto zneužíva svoje dominantné postavenie, tak jedine nominanti SNS. Štát v zložení týchto záujmových skupín ako SMER, SNS a MOST je jedna bezodná, nenažratá pijavica, ktorá okrem toho, že nemá žiadnu tvár, nemá žiadnu chrbtovú kosť si neuvedomuje jednu zásadnú vec. Parazit je vždy úspešný iba vtedy, ako to svoje parazitovanie nepreháňa. Ak sa totiž pijavica pokúša vysať viac krvi, ako je v skutočnosti v obehu jej hostiteľa, dopadne to fatálne. Najskôr pre hostiteľa, ktorý jednoducho zomrie. To je naša ekonomika. Neskôr to ale bude mať fatálne následky aj pre parazita. Ak mu totiž hostiteľ vyhlási EXITUS, čaká ho to isté. Jedine, že by bol v okolí nový hostiteľ. No chcem vidieť, ako si toto zoskupenie "našich" privinie na prsia sused Babiš alebo Orbán.

Keď poľný maršál Danko zavádzal svoje obľúbené rekreačné poukazy, tiež nevidel žiadny ekonomický dopad na nikoho. Že svojím konaním zásadne skomplikoval situáciu zamestnávateľom a vytvoril iba „ďalší“ povinný náklad, na ktorý treba zarobiť, čiže opäť zdvihnúť ceny, tiež asi nevidel. Vracia sa mu to ako bumerang. Už sa ozvalo ministerstvo školstva (SNS), ktoré prišlo na to, že asi bude treba zaplatiť tie poukazy aj štátnym zamestnancom, lebo aj štát je zamestnávateľ. Danko to musel vedieť, ale tváril sa, že nie. Kto a z čoho ich zaplatí, zatiaľ nie je jasné. Ani správa nevychladla a ozvalo sa ďalšie ministerstvo, tentokrát zdravotníctva, lebo ani tam nejak na tieto „benefity“ nie sú peniaze. Ešte príde na rad vnútro, lebo aj policajti a hasiči majú nárok na poukazy, potom pribudne spravodlivosť, lebo aj sudcovia a prokurátori sú na tom rovnako, neskôr obrana a všetci vojaci. Zaplatí to Danko osobne ? Ani bývalý predseda SNS (Slota) nevidel žiaden problém s emisným škandálom a oči mu asi otvoril až sudca a dvaja jeho experti za mrežami. To len dokazuje, že táto strana je účelovo slepá a túto slepotu má v základnej DNA. Jedine prokurátor a sudca im dokážu otvoriť, účelovo zatvorené oči. 

Geniálne nápady tohto záujmového združenia „našich“ sú najdrahší pokus/omyl za ostatných 10 rokov. Vysať ročne z peňaženiek občanov 100 mil Eur cez zvýšenú cenu potravín v čase, kedy je na Slovensku chudoba a neisté vyhliadky ekonomiky sa dá nazvať iba ako hyenizmus. Ak je volič SNS podobne slepý, nech si dobre kontroluje svoje náklady na život. Potravinami to začalo, ale neskončilo. Niekto bude musieť zaplatiť tieto geniálne nápady. Od nákupu stíhačiek, cez opravu letísk, národných dopravcov, neoprávnene vyplácaným EÚ fondom, darčekových rekreačných poukazov a dane z potravín. Do toho si pripočítajte náklady na súdne spory, pokuty z EÚ. Ak si pripočítate ďalšiu hrozbu vo výške 1,5 mld Eur, ktoré toto zoskupenie opäť účelovo pripravuje, ostáva jediná otázka.

Má hostiteľ ešte toľko krvi v obehu ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nežná revolúcia

Nežná revolúcia 30 rokov po: O demokraciu môžeme prísť zvnútra

Prežila krajina posledných 30 rokov bez ujmy na demokracii?

Dobré ráno

Špeciálny podcast: Politiku vždy chápali len ako orgie

Rozhovor so šéfredaktorkou SME k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Cesta do hlbín českej duše. Päť kníh, ktoré by mali Slováci čítať

Sú medzi nimi experimenty aj látka na veľkofilm.


Už ste čítali?