Keď rozkradnúť a zničiť štát nestačí

Autor: Martin Ondráš | 14.10.2019 o 21:16 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  4827x

Drasticky okresať budúci rozpočet v sektore, ktorý roky vyciciavajú pijavice spriaznené z aktuálnou štátnou mocou a pochovať ho za živa, to už chce skutočne žalúdok ! Hlavne hrdo, odborne a slušne.

Po prečítaní dôvodovej správy štátneho návrhu rozpočtu 2020 pre Pôdohospodárstvo musí zastaviť rozum každému, kto je aspoň trochu príčetný.

Ministerstvo pôdohospodárstva by v budúcom roku malo hospodáriť so sumou 943 miliónov eur. Oproti tomuto roku ide o výrazný pokles -39,1%. V roku 2019 totiž sektor pôdohospodárstva dosiahol historicky jeden z najvyšších rozpočtov – 1,19 miliardy eur.

V ďalších rokoch by mal navyše rozpočet kapitoly pôdohospodárstva postupne klesať. V roku 2021 sa ráta so sumou necelých 601 miliónov eur, v roku 2022 by to malo byť len asi 439 miliónov eur.

Nikdy som o vedení agro rezortu nemal vysokú mienku, ale toto predbehlo všetky moje očakávania. Všetko sa podarilo rozkradnúť, agro sektor je v kóme a potrebuje postaviť na nohy a ministerka Matečná spolu s ministrom Kamenickým nastavili časovanú bombu pre každého, kto tento zničený rezort preberie.

Už je im jasné, že moc nedobrovoľne odovzdajú a nám už je jasné, že nikdy nemali v pláne sa ani len pokúsiť investovať a podať pomocnú ruku štátu tomuto rezortu, ale to nestačí. Oni sa to snažia znemožniť už vopred komukoľvek, kto sa o to bude v budúcnosti pokúšať.

Drasticky okresať rozpočet v sektore, ktorý roky vyciciavajú pijavice spriaznené z aktuálnou štátnou mocou a pochovať ho za živa, to už chce skutočne žalúdok !

Hlavne hrdo, odborne a slušne.

Toto by si mali prečítať všetci poctiví farmári a potravinári. Nech sa konečne otvoria oči všetkým, koľko nenávisti je spojenej s nedobrovoľným odchodom.

 Zdieľajte prosím všetci, komu na pôdohospodárstve záleží.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE MICHAL HAVRAN

Kraľovany, dedinka v zákrute, kde vás príroda naučí rešpektu (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barbarou Rusnákovou.


Už ste čítali?