Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A.Danko : Do útoku ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hm,

a čo z toho teda vyplýva ? ... bude známe až po 29.2.2020 ... :)
 
Hodnoť

Výborné vysvetlenie

Ďakujem za jasné, stručné a prehľadné vysvetlenie témy. Nemal som čas sa podrobne venovať tejto téme, len som ju okrajovo sledoval, ale po Vašom vysvetlení mi je zrejmé, že iné ako o peniaze nás všetkých za prácu, ktorá vyzerá ako "Perpetuum mobile" (sceliť a potom dedením rozdeliť a zase sceliť a potom dedením rozdeliť.......) Ozaj neviem ako mám sledovať úradné tabule 2-3 obci, kde mám zdedené pozemky, a to aj napriek vyše miliarde eur, ktorá bola v SR "vyhodená" na tzv. informatizáciu spoločnosti.
 

Neviem, neviem

No viem, ze dedenim sa parcela nedeli! Dedenim sa ziskavaju len podiely a vlastnicke prava, no nikdy sa parcela nedeli na dalsie parcelne cisla.
 

 

Tvrdenie v tomto blogu o automatickom drobení parciel pri dedení je obyčajné strašenie. Sám píšete, že máte zdedené pozemky, takže asi viete, že dedičia sa musia na rozdelení pozemkov dohodnúť tak, aby nedošlo k drobeniu poľnohospodárskej pôdy pod výmeru 2000m2. Je predsa prirodzené ak dedičia chcú svoj podiel, ani Vy ste ho neodmietli. To ale neznamená, že sa budú drobiť pozemky. Nemusíte mať obavu ani z toho, že budete musieť sledovať úradné tabule v obciach, kde vlastníte pozemky ak by tam náhodou prebiehali pozemkové úpravy. Budete totiž počas konania dostávať toľko pošty a budete pozývaný na toľko rokovaní, že si na to radšej pripravte jednu menšiu skriňu.
 
Hodnoť

Nikomu to nevadilo?

Z blogu vyberám - Skúsim najskôr základné fakty. Pozemkové úpravy (PU) sú dôležité, to je fakt. Nikto ho nespochybňuje. Nerobili sa však 20 rokov a nikomu to nevadilo. Tiež fakt. Ak 20 rokov neboli pre nikoho dôležité, prečo sú dôležité dnes?

To je absolútne zavádzanie a absolútna nepravda. Pozemkové úpravy boli a sú dôležité a to že sa nevykonávali a nevykonávajú prekáža každému jednému vlastníkovi pôdy. Tento stav vyhovuje len tým, ktorým vyhovujú mútne vody a neporiadok, lebo nie je transparentné poberanie dotácií a dá sa s pôdou čachrovať.
 

973846

Skúste si niekedy po sebe aspoň prečítať čo napíšete. Môj text "Z blogu vyberám - Skúsim najskôr základné fakty. Pozemkové úpravy (PU) sú dôležité, to je fakt. Nikto ho nespochybňuje. Nerobili sa však 20 rokov a nikomu to nevadilo. Tiež fakt. Ak 20 rokov neboli pre nikoho dôležité, prečo sú dôležité dnes?" označíte za KLAMSTVO a sám napíšete "a to že sa nevykonávali a nevykonávajú" čiže potvrdíte to, čo som napísal ja :-) Dotácie sa poberajú cca 20 rokov a o žiadnych pozemkových úpravách ostatných 19 rokov nebola reč. Prečo asi ? Doteraz neboli dôvodom podvodov a teraz sú? Veď sa aspoň podpíšte a povedzte, čomu sa venujete a prídeme na to, že zastupujete tú skupinu, čo ich má vykonávať a čo si to nechá samozrejme zaplatiť :-)
 

 

AKo môžte napísať, že NIKOMU nevadilo, že sa PÚ nevykonávali! To máte odkiaľ takú informáciu, že to označíte ako fakt. Z kontextu vytrhávate Vy, pretože som napísal, že to, že sa PÚ nevykonávali a nevykonávajú prekáža každému jednému vlastníkovi pôdy. Problém je, že jednoduchí ľudia sa nevedia dovolať svojich práv, lebo vždy víťazí vyššia moc. Teda tí, ktorým tento stav vyhovuje.
 

973846

Tak sa držme faktov. Komu to vadilo? Štrajkoval niekto ? Písali o tom niekto ? Vyzýval niekto na urýchlené začatie PU? Nedokážem si za ostatných 19 rokov spomenúť. Druhý farmársky štrajk sa zmenil na prezentáciu nutnosti PU. Omylom. Niekto sa nechal zneužiť a niekto iný to jednoducho využil. Ak majú trvať 30 rokov a to je ten najlepší scenár a podmienka je aby na to štát každý rok mal 40 mil Eur, tak teraz čo? Agrosektor bude 30 rokov čakať? Lebo bez nich sa nič vraj robiť nedá. Viete príde mi to trošku pritiahnuté za vlasy. Zamotali ste sa do vlastných argumentov. Bez nich sa nič vraj v agro sektore nezlepší, ale budú trvať minimálne 30 rokov. Takže čo teraz? Založíme si ruky, vyflákneme 1,2 mld Eur a potom začneme niečo robiť? Myslím, že toto chápe každý. A urobiť masívnu mediálnu kampaň a podporiť veto najvyššieho ústavného činiteľa namiesto toho aby sa zodpovedne napravili chyby v § znení novely je ukážka toho, ako sa za každú cenu niekto snaží. Len smutné je, že to nie sú vlastníci pôdy, nie sú to farmári ale niekto úplne iný, že ?
 

 

Ja som sa do faktov nezamotal. Ak nikto neštrajkoval, to neznamená, že nikomu neprekážal stav. O nevyhnutnosti pozemkvoých úprav sa rozprávalo, akurát sa nič nekonalo. Pozemkové úpravy budú trvať cca 30 rokov, s tým sa nedá urobiť nič. Za 12 rokov vlídnutia SMERákov už mohli byť takmer v polovici. No niekomu tento stav vyhovuje. Ale neznamená to, že sa zastaví poľnohospodárska výroba. Ona aj teraz je. Pozemkové úpravy sú potrebné na to, aby sa scelili rozdrobeným vlastníkom pozemky. Majú sa robiť na náklady štátu/fondov EU len preto, lebo je to predovšetkým výsledok predchádzajúceho režimu. Inak si ich pokojne môžu robiť na vlastné náklady. Ste v nejakom čierno-bielom videní. Resp. nepíšte o tom, čomu pramálo rozumiete.
 

973846

Môžem sa Vás opýtať, kde ste boli keď PU preplácala EÚ? Kde ste sa vyjadrovali, keď za zrušilo 1 2 3 4 VO? Kde ste vysvetľovali verejnosti, aké sú PU dôležité? Kde je anviro stratégia na základe ktorej sa budú plánovať? Kde je krajinotvorná stratégia? Nikde, lebo nie je. Kde je stratégia zmeny krajiny z dôvodu klimatických zmien a zmiernenia ich dopadu? Kde je úprava zákona o dedení, nevyšiel asi čas. Ako je možné, že to, o čom nikto verejne neinformoval, neburcoval, nevysvetľoval je zrazu taký obrovský problém? Nie. Problém to vidí len ten, čo ich má realizovať. Skúste sa vo svete opýtať v ktorej krajine, okrem nášho absurdistanu, maliar rozhoduje a prikazuje majiteľovi bytu, kedy ho treba malovať. Nikde na svete. A to pritom považujem maliara za experta a nepochybujem, že keď sa majiteľ bytu rozhodne maľovať, osloví maliara. Lebo presne takto pôsobí aktivita ktorú tu zastupujete. Maľujte, ste experti, ale nesnažte sa rozhodnúť kedy, kde, prečo a za aké peniaze sa maľovať bude. To Vám neprislúcha.
 
Hodnoť

Ešte sme nedopadli, ale ak dopadneme,

Ešte sme nedopadli, ale ak dopadneme, nestačí sa chytať za hlavu! Ja sa neviem pohnúť 15 rokov s mojím najväčším podielom. Chcel by som na ňom hospodáriť, ale Pozemkový fond, je neriešiteľný. Zastupuje neznámych vlastníkov.
 

frenkis

Chápem čo píšete. Viem čo to je diskutovať s SPF. Tam by malo byť na dverách vytesané do žuly : Kto chce hľadá spôsob - to ale pre SPF neplatí, tam platí Kto nechce, hľadá dôvod.
 
Hodnoť

 

Príspevok Stefan.17 je pekný príklad ako šírite poplašnú správu a niekto Vám to napokon uverí. Mohli by ste už konečne aspoň tézovite vysvetliť ako si predstavujete dedenie po Vašom, keď už dnešný stav je taký neúnosný ? Tak, že to zdedí najstarší alebo len jeden ? Nebude to náhodou protiústavné, nebudú sa ostatní potencionálni dedičia domáhať svojho podielu ? Tiež by chceli byť vlastníci, či nie ?
 

 

moznosti je viacero. moze to byt tak, ze dedic moze byt iba jeden, na nom sa dedicia dohodnu a ten vyplati ostatnych dedicov. ak sa nedohodnu, rozhodne sud. ak nemoze ostatnych dedicov, dedictsvo sa preda a vytazok sa rozdeli.

toto nie je az tak komplikovane, ci?
 

 

Komplikované to práveže je. Ako vysvetlíte ostatným, že oni nemôžu dediť pôdu keď navyše nikto z dedičov na nej ani nerobí ? Už vidím tie podania na ústavný súd (a môžu byť úspešné), bude z toho celonárodný problém, na ktorom sa bude priživovať kde-kto a to len preto, že niekto zas vyrába problém, kde zásadný problém nie je.
 
Hodnoť

dobre...

dobre...
 


Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 7 864
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 482
 3. Miroslav Lukáč: Po policajnej akcii BÚRKA a VÍCHRICA príde asi HIROŠIMA a NAGASAKI. 2 201
 4. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 1 988
 5. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 966
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 1 451
 7. Patrik Farula: Kašlime na testovanie. Ale čo potom? 1 363
 8. Gabriela Uhlarova: Anarchistický sociopat 1 344
 9. Milin Kanuscak: Ľubomír Vážny v relácii na Telo znova pourážal Figeľa 1 310
 10. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 1 012

Rebríčky článkov


 1. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 2. Radoslav Tore: "priemer" náš každodenný.
 3. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 4. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 5. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?
 6. Martin Krištoff: Banky v eurozóne sprísňujú prístup k úverom kvôli obavám z pandémie
 7. Jozo Peric: V Chorvátsku dovolenkovalo o tri štvrtiny Slovákov menej ako vlani
 8. Matúš Ďuriga: Youtube podcasty
 9. Peter Slivovic: Hlasový asistent
 10. Víťazoslav Würschner: Druhé Švajčiarsko na Slovensku nebude


Už ste čítali?