Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je skutočne čas na prehliadanie rizika a klamstvá národu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

áno.. teraz sa tá paródia smeráckych politikov ukazuje v plnej nahote.. ale aj tak by pól Slovenka si chcelo Pelleho adoptovať.. a pomôž si ako môžeš lebo vláda ti nepomôže..
 

 

naucil sa razantne hovorit do mikrofonov a to niektorym ludom staci, takto chce prekricat ich usudok, moj nazor je taky, ze kto krici, velmi casto nema a nehovori pravdu, snazi sa ukricat oponenta, to je osobna skusenost z prace s ludmi, vzdy, ked niekto zacne zvysovat hlas /a pripadne buchat do stola/ , tak sa mi rozsvieti kontrolka - davaj si pozor!, nieco nie je v poriadku, preveruj a overuj si informacie
 

To nie je len o rúškach

Rovnako dôležité sú aj rukavice a dezinfekcia a toto je môj postreh https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

 

Smutné čítanie a hlavne pravdivé, že som to ani nedočítal.
 
Hodnoť

 

A+
 

Osvietenie

Perfektný článok, doteraz som nič nezháňal, ale autor ma osvietil, akú chybu som robil, už aj bežím nakupovať aspoň 100 kg múky, 50 kg konzerv, 200 l trv. mlieka, 100 roliek toal. papiera..... a nejaký chlast na zabitie vírusu a nudy. Ak aj nie všetko pre seba, tak na kšeft, keď sa tovar minie, zdvihnem ceny 10 násobne. Už sa teším.
 

Ako vidím,

Tebe stačí iba ten chľast. :)
 

 

... a bezpečný sex- samozrejme v rúškach :-) To snáď nezakážu.
 
Hodnoť

Nuž

...vldánuca partička si iste vytvorila dostatočné vlastné "hmotné rezervy" každého druhu. Takže vieme, komu treba v prípade nedostatku prioritne zhabať majetok i zásoby, nech ich majú schované kdekoľvek. Aj keď je jasné, že to samo osebe problém možného hladomoru nerieši.

Oceňujem, že autor sa (ako vždy) snaží konštruktívne navrhovať možné riešenia. V podstate sme vo vojnovom stave, či už to exekutíva oficiálne pripustí alebo nie. A taký stav dáva štátu do rúk právomoci na takmer akékoľvek potrebné opatrenia. Budú nutné tak či tak, takže každý deň, keď sa veci maľujú naružovo, je strata vzácneho času.

(keby voľby vyhrala doterajšia partička, viem si predstaviť, že v istej fáze krízy sa zbalia a pod rúškom noci utečú na druhú stranu zemegule, podstatné je, aby odtiaľ mali prístup k švajčiarskym či podobným kontám... a po nich potopa, Slovensko nech si poradí ako vie)
 

PS upresnenie/errata

...dosluhujúca vládna partička...
 

Mám obavu, že z jácht, víl, šperkov,

kožuchov, či kabeliek sa nenajeme. Na šťastie je v Európe oproti napríklad takej Afrike, nepomerne viac potravín. Takže odhadujem, že to síce nebude ako doteraz, nebude sa tak bezbreho plytvať a vyhadzovať, ale ak toto celé potrvá "len" mesiace, prežijeme to bez hladomoru. Ľudia si spravili nejaké zásoby a obchody nezívajú prázdnotou, ale nejaké zásoby = zásoby na mesiac, dva, tri ? Autor článku má pravdu v tom, že by si mal štát spraviť väčšie zásoby (hmotné rezervy). Ešte stále sa to dá, ideme von zo zimy a to je dobre. Len to bude drahšie, ako by to bolo pred pol rokom. A zaplatíme to všetci.
 
Hodnoť

 

pán Ondráš.. nechcem robiť paniku.. ale keď zoberieme tú horšiu predpoveď čo sa týka dĺžky trvania pandémie a počtu nakazených až 10 percent !? to sa toho veľa pokazí čo sa týka zásobovania potravín.. či na strane nakazených zamestnancov alebo nedostatku niektorých potravín už nie vinou vykúpenia.. takže môže byť fakt zle..

ja som sa teraz rozhodol že idem niečo posadiť.. na rodičovskom dome je málo využitá záhradka a než pandémia skončí tak aj niečo narastie.. obchodík čo ma živí mi Pelle zatvoril tak mám čas.. a na druhej strane si poviem že keď si dopestujem nebudem sa musieť toľko ukazovať v obchodoch.. určite aj ceny porastú v obchodoch a možno sa vráti aj podpultový predaj v malých obchodoch..
 

1604361

Súhlasím, ak sa situácia bude vyvíjať tak ako doteraz, potiahne sa krízový stav do máj/jún. Presne preto bolo potrebné robiť "hmotné rezervy" z trvanlivých potravín, čerstvé nedokážete skladovať. Priemerná doba min.trvanlivosti u trvanlivých potravín je jeden rok a viac, takže tu žiadne riziko nehrozí, naopak, po skončení krízového stavu sa môžu obchody z tejto zásoby normálne zásobovať až do jej vypredania. Problém je však niekde inde. Krízový štáb tu prijíma rôzne opatrenia, ale absolútne zabudol na ľudí, ktorí denne prichádzajú do styku s množstvom iných, anonymných ľudí a tých nechráni. Toto je najväčší problém. Ak si uvedomíme skutočné trvanie krízy, môže to byť skutočne zlé ak sa začne panika a tá začne v sekunde, kedy nebude potravín dostatok. Štát to podcenil a doplatíme na to všetci a jediný dôvod je absolútny amaterizmus pri krízovom riadení.
Máte pravdu, dopestujete si doma, ale koľko potrvá od doby kedy pripravíte pôdu, zasejete, pozbierate a skonzumujete? Dovtedy bude čo? :-) Dnes nie je otázka či treba zháňať rezervu potravín pre ľudí, dnes je otázka kde a za akú cenu. A čím dlhšie zodpovední spia, tým horšia bude situácia
 

 

to ako zastaviť epidémiu je jasné, ale nemáme sety na diagnostikovanie, ochranné prostriedky, pre tých čo vyšetrujú a ochranu pre tých čo musia robiť.
A to je ten obrovský prúser, neviem, nie som optimista, ale ak toto zvládneme pokiaľ sa z toho nepoučíme, tak to môžeme ako krajina zabaliť.
 

IZOLÁCIA je kľúčová !!!

Práve kvôli chýbajúcim testovacím setom je životne dôležité, aby sa všetci tí, ktorí nemajú akútnu potrebu opustiť svoje bydliská, aby zostali v izolácii.

Nakazený môže byť teoreticky ktokoľvek z nás.

Teraz by mala byť vonku len krízová infraštruktúra, nikto iný !!! Je to ťažké, ale tak by to malo byť.

Teda na nákup ísť iba max. 1x týždenne, ideálne 1x za 15 dní, čím sa teoreticky zníži riziko ďalšieho šírenia nákazy.

Toto by mali pochopiť všetci zamestnávatelia, ktorí nie sú súčasťou krízovej infraštruktúry, ale aj ich zamestnanci, t.j. že za neodrobené mesiace nedostanú plnú mzdu, ale len akýsi "záchranný finančný balíček".

Proste čo sa týka financií, je nutné tieto 3 mesiace "hibernovať", resp. tieto 3 mesiace sa musia účtovne vymazať akoby sa ani nestali, všetky splátky, poplatky posunúť v čase o 3 mesiace.

Tie záchranné balíčky aj tak bude musieť zaplatiť alebo preplatiť ŠTÁT, resp. NBS v spolupráci s ECB. (to je to "povestné vyhadzovanie peňazí z vrtuľníka")
Základný príjem za tieto 3 mesiace musí dostať každý, aby prežil a je už iba na štáte/štátoch EÚ/štátoch Zeme, ako to zabezpečia.

Iba tak sa môžeme vyhnúť sociálnym nepokojom a rabovačkám.
 

Mne by ani nevadilo uskromnenie sa,

ved doby prídelov a stravných lístkov tu boli.
Desí ma však , aký bordel a korupcia by bol v tomto skorumpovanom štáte plnom Svíň.
Súhlasím s Vami čo sa týka pracovníkov v potravinárstve a obchode. Okrem nesebestačnosti, ktorú sme po ´89 ľahkovážne spravili, je svinstvo to, aký postoj mala a má dosluhujúca štátomafiánska vláda aj v tejto oblasti. Najprv rieši školstvo, že kedy budú maturity a monitoringy, potom rieši úradníkov, , či majú aj naďalej buze...ť ľudí a firmy, alebo im majú dať pokoj a vôbec nerieši tých, ktorých skutočne potrebujeme.
90% štátnych úradníkov by som prepustil a poriadny prievan by som spravil aj v otrasnom školstve.

Teraz je nová vláda, som zvedavý aké poriadky spraví.
 
Hodnoť

Presne, toto si myslím aj ja

12 rokov zlého riadenia štátu sa nám vráti veľmi tvrdo.
Podceňovanie takých rezortov ako je pôdohospodárstvo a výroba potravín, kde sebestačnosť nie je žiadna, máme málo vlastných potravín, sme odkázaní v podstatnej miere len na dovoz. Najhoršie bolo riadené pôdohospodárstvo za Jahnátka - z končiaceho programovacieho obdobia gro financií minul 2 týždne pres zdekovaním sa z ministerského postu. A výsledok? Podvýživený rezort - na nič nie sú peniaze. Toto pocítime všetci. Verím, že si ako spoločnosť uvedomíme, že potraviny nerastú v obchodoch, ale treba ich dopestovať a vyrobiť do finálnej podoby. Zdravotníctvo je kapitola sama o sebe - rozobraté na kameň. A tretí, doterazpodceňovaný rezort, ako tie dva predchádzajúce, je školstvo. 25 rokov hlúpych reforiemsa podpísalo na kolektívnom myslení, prepáčte mi tento výraz. Sme ohlúpli, nemáme kritické myslenie a žerieme deklarované žvásty, teraz konkrétne odchádzajúceho premiéra a zdravotníka z rýchlokurzu (ani to nemá). Som zvedavá, koľko ľudí si uvedomí, ako sa na nás vysr....li, keď to celé prepukne a ľudia začnú zomierať. Koľkí to pripíšu na vrub odchádzajúcej štátostrany, ktorá tu 12 rokov bezbreho bačovala a myslela len a len na seba!!!!!
 

Keď si to ľudia uvedomia,

tí, ktorí kradli sa veľmi neschovajú, lebo sa jedná o pandémiu. Môžu ujsť napríklad do rezidencií na Donovaly (len ako príklad, už dávno majú rezidencie inde), ale neschovajú sa. Môžu si zaplatiť ochranky, ale chcel by som vidieť takú ochranku, ktorá bude riskovať proti nahnevanému tisícovému davu. Preto netreba hnať situáciu do krajnosti a dať ľuďom aspoň chlieb, hry si už nejako zabezpečia sami, či ?
 
Hodnoť

ešte dodatok

... to meranie teploty a dotazníkovanie pred nemocnicami, či na hraničných priechodoch - smiešne. Ako keď zlomeninu "sádrujete" toaletným papierom. Treba testovať v desaťtisícoch denne! A prvých tých, ktorí nám budú musieť pomáhať! Zdravotníkov, záchranárov, hasičov, predavačky v obchodoch,.... My, ale nič nemáme, nemáme a ešte raz nemáme. Ale hlavne, že už nejaká sns blízka firma ide šiť, či šije predražené rúška - ako zakázka od štátu. Pelle, pekne si to tu ***** Nedala by som ti riadiť ani záchody v na bratislavskej hlavnej stanici!
 
Hodnoť

Slovensko je také mestečko v Číne

Malá chybička v texte: Slovensko je také malé mestečko v Číne
 

1 2 3 4 > >>