Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvýšenie cien za prenájom pôdy, alebo skutočne sa nedalo aj inak? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pre živého Boha.

Tie uniknuté peniaze už nie sú rádovo v tisíckach ani desať tisíckach, ale v stámiliónoch. Musia sa predsa niekde objaviť. Ak aj nie na Slovensku, niekde predsa. A osoby v SPF by som bral tvrdo za ich rozhodnutia na zodpovednosť. Žiadne no no no, bu bu bu, prepadnutie majetku a minimálne 10 rokov basy bez možnosti skoršieho prepustenia. Lebo toto už nie je ani na ironizovanie či sarkastické reči, to je na mašľu.
 

dodo_p

Presne o tom dnes vediem svoju úvahu. Určite pôjde o obrovské peniaze, ktoré "zmizli" potichu a hlavne hrdo,odborne a slušne, alebo správnym Smerom. Toto je kauza, ktorá kauzu Dobytkár dostane do pozície zanedbateľnej škody, len ju treba otvoriť a začať ten "hnoj" odkrývať...
 

Stoličky sa posúvajú a život ide ďalej.

SPF je jedna zárobková spoločnosť, len smola - Nepatrí štátu. Ani pol roka po voľbách žiadna zmena. Zákon a rozsudky US neplatia, snáď len igelitové tašky ... A keď chcete robiť špeciálnu rastlinnú výrobu tak sa k pôde nedostanete, že vraj nie je... .
 
Hodnoť

 

A ešte by SPF mal zverejniť všetkých užívateľov konečných výhod. Predpokladám, že tam budú hlavne tí správny "naši". Za tie roky to budú horibilné sumy. A vysvetľovať by mala čo aj bývalá ministerka, ktorá predtým na SPF pôsobila v zaujímavých funkciách.
 
Hodnoť

SPF

Minulého roku mi ako vlastníkovi poľnohospodárske pôdy bolo ponúknuté nájomné 150 Eur za 1/ha s tým, že ako vlastník daň z nehnuteľnosti si budem hradiť sám. Samozrejme tento príjem ešte bude zdanený 20% daňou z príjmu. Poznamenávam, že ide o pozemky po scelení a väčšej výmery.
V tom istom chotári SPF spravuje pozemky štátu a neznámych vlastníkov takisto po scelení. Čiže na jednom hone v kuse. Predpokladám, že výška nájmu bude tak okolo 30 eur za ha s tým, že daň z nehnuteľností platí užívateľ.
Tam kde neboli vykonané pozemkové úpravy , je časť pozemkov v správe SPF je majetkom SR a časť pozemkov v správe SPF sú vlastníci s nezisteným pobytom. Tieto pozemky sú väčšinou roztrúsené v celom láne a nemožno ich reálne prenajímať kde komu ale iba tomu , kto má väčšinu prenajatých podielov v tomto láne. V tomto prípade výška nájmu by mala byť obdobná ako je obvyklý nájom. Kiež to samostatne obhospodorovateľné veľké parcely ktoré sú majetkom SR , tak tam o prenájom týchto pozemkov mala prebehnúť riadna súťaž, resp. výberové konanie.
Podľa môjho názoru , prenájom pôdy SPF by mali realizovať príslušné obce a mestá. Z toho titulu, že už túto pôdu zdaňujú užívateľovi (pri SPF je daňovníkom užívateľ) a SPF by sa mal venovať majetkoprávnym veciam a to vysporiadanie intravilánu obcí, prevodom a reštitúciam. Nie je možné aby ste si podali žiadosť na odkúpenie a zmluva bola podpísaná až o 4 roky.
 


Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 500
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 983
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 717
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 634
 5. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 825
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 817
 7. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 812
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 771
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 753
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 614

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?