Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sme skutočne neschopnejší ako bratia Česi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Cením si odborné slovo,

pretože štát Dánsky z dristologických kydov právnej lúzy má len škodu.
 
Hodnoť

 

Kde sú zodpovední - tí to nevidia? Alebo sa stále riadia prístupom: jednoduchšie doviesť... Nieto hospodára na tom našom malom Slovensku...
 
Hodnoť

Farmy

Článok je celkom výstižný a zrozumiteľný. Keď len hovoriť budeme o tom, že treba niečo urobiť, tak nič nebude urobené. Len takú poznámku: počet aktívnych fariem na Slovensku je asi medzi 10 - 14000. Ten počet 25000 je asi počet poberateľov dotácií na pôdu a to je hneď rozdiel vo výkonnosti fariem. Konečne by mali odstrániť zo systému neaktívnych poľnohospodárov, tým by sa vytvorila možnosť zdravej konkurencie v poľnovýrobe. Myslím si, že spolu s pozemkovými úpravami je táto očista od neaktívnych základným kameňom ďalšieho posunu. Ale keď stále budeme riešiť len nadstavbu, ďaleko sa zase nedostaneme, lebo základy sú potom slabé a neunesú nadstavbu. Takže bojujte za nás poľnohospodárov a potravinárov, položte za tie štyri roky aspoň zdravé základy, naraz všetko nemusíte robiť. Do toho !
 
Hodnoť

Dnes

som išiel autom zo Štósu do Brezna cez Revúcu, niečo cez 100 km. Krásne údolia v ktorých skapal takmer celý priemysel a asi aj dobytok to vzdal okrem pár kráv, možno to boli jalovice niekde nad Úhornou. Kusiská lúk a ani noha, tak si myslím, že možno len na mäso by to mohli chovať, mne laikovi sa to javí jednoduchšie ako chov na mlieko. Neviem, nie som poľnohospodár, len som videl veľké prázdno.
 
Hodnoť

Úplatky na agentúre nie podpora fariem

Presný článok, len škoda že neúčinný. Jeden z posledných korupčných príkladov. Vyhlásená výzva na podporu malých fariem od 15.6.2020 do 30.6.2020. Žiadna správa mailom pre malých farmárov od PPA, v tichosti zavesené na stránku a počas žatvy malý farmár namiesto práce na žatve má za 15 dní ak si to všimol hneď prvý deň spracovať projekt, vybaviť potvrdenia, ... . Za tri dni sa neprepracujete ani zadaním a nie to ešte robiť prácu na farme. Tak že vláda sa zmenila, vymenil sa aj minister, ale praktiky a účel dotácií ostal. Len farmár má stále oči pre plač. Tak aká zmena a hovoriť o pridanej hodnote je ako hrach na stenu hádzať. Máme viac ako 1000€/ha pridanú hodnotu ale pre štát nie sme zaujímavý so špeciálnou rastlinnou výrobou, keď si chceme prenajať štátom spravovanú pôdu na pestovanie. A to priemer na slovensku je cca 80€/ha. A to to tvrdenie opieram o oficiálne vyjadrenie - nemáte nárok aj keď súd tvrdí niečo iné. Napokon kladiem otázku: Ako sa má malý farmár dostať k pôde, keď štát dá radšej podporu Agromafii a úplatným úradníkom...? Prečo farmár čo pestuje huby nemá dotáciu, veď podľa práva EU huby patria do zeleniny a špeciálnej rastlinnej výroby. A takýchto problémov sú desiatky . A samozrejme, takáto pridaná hodnota je preto, že plodinu priamo spracovávame na finálny produkt. Ale takýto postup do dotačnej schémy na Slovensku nepasuje, je priamo merateľný produkciou a nie prenajatými hektárami... .
 


Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 373
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 826
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 512
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 504
 5. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 791
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 769
 7. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 766
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 764
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 720
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 579

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?