Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mičovský : My tu nie sme na to, aby sme počúvali čo potrebuje poľnohospodár (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Včera som si diskusiu pozrel

Podobne predtým ďalšiu na TA3. Zdá sa, že Mičovský žije v nejakej paralelnej realite.
Na každý argument oponenta má rovnakú odpoveď . To by sa vám páčilo, kulaci, škodcovia národa, ale ja vás rozkulačím. Zdá sa, po druhej relácii, že je touto myšlienkou priam posadnutý. Niet čudo, že potom na triezve uvažovanie niet priestoru. Minister sa obklopil "svojimi" pritakávačmi, ktorí ho denne adorujú a presviedčajú o jeho jedinej pravde. Som teraz presvedčený, že namiesto funkcie ministra mal ísť radšej za kazateľa.
Včera nereagoval ani na otázku, čo, okrem rozpočtovaných prostriedkov ponúkol tento rok poľnohospodárom. Nuž, bieda. Včera mi do schránky došiel časopis chovateľov prasiat v Maďarsku (Disznóklub). Maďari z rozpočtu v rámci pomoci v súčasnej mizérii navýšili štátnu pomoc o 25 miliárd Forintov. Z toho ide potravinárom 8 miliárd, chovateľom hydiny 3 a prasiat 2,9 miliárd. A je to navýšenie už dávnejšie existujúcej "welferovaj" dotácie. Plánujú pomôcť aj chovateľom výkrmového dobytka a oviec.
V otázke agrodotácií z únie idú zviesť, spolu s Poliakmi tvrdú bitku, aby sa peniaze neodložili do roku 2023. Zdá sa, že v Mičovskom veľkú pomoc nenájdu. Veď sám priznal, že Slovensko je taký záprdok, ktorý nemá silu a vyjednávaciu pozíciu. Takže úroveň 90% agrodotácií starých členských štátov kľudne nechá na rok 2030.
A s prepáčením, označiť an bloc farmárov za zlodejov, to už je pomaly na trestné oznámenie. Všetci ideme do zlých časov. Žiaľ farmári a potravinári ešte do horších.
 

scorpione

Máte úplnú pravdu, žije vo svojom svete a opakuje to isté. Pekne rozpráva o ovečkách, remízkach a to je tak všetko. Okrem toho, čoho sa chytí, to pokazí, zmešká, nepochopí. Toto už ale bolo skutočne cez akúkoľvek hranicu. Myslím, že konečná pre rezort
 

TA3

V posledných dňoch je téma poľnohospodárstvo na TA3 akosi často. Ak sa televízia chce polnohospodarstvu venovať prijal by si pozvanie do Témy dňa v zložení - Mičovský a Ondráš?
 

sever4040

Toto je veľmi dobrá otázka. Raz tu bol pokus o verejnú diskusiu Matečná/Ondráš a pani to odmietla. Ja som za, ale neverím že to TA3 urobí a ak áno, neverím, že do toho pán Mičovský pôjde.
 

OK

Ďakujem za rýchlu a jasnú odpoveď.
 

 

Mne vyslovene vadí nadpis blogu. Tú reláciu naživo som v nedeľu sledoval - nie veľmi pozorne, ale nemal som z pána ministra zlý dojem.

Ža aký som mal dojem, je fuk. Keďže v blogu bol daný link, skutočne som si aspoň začiatok rozhovoru pána ministra znovu, tentoraz už pozorne vypočul a konštatujem, že nadpis blogu je vyslovene zlomyseľný a hlavne nepresný.

My tu nie sme na to, aby sme počúvali čo potrebuje poľnohospodár (Späť na článok)

Tvrdím že bloger so zlým úmyslom z uvedeného nadpisu vynechal slovíčko "len", čo je z úst ministra jasne počuteľné, i keď rozpráva veľmi rýchlo.

Takže to vedome vynechané slovíčko "len" totálne zmysel vety mení, samotný článok blogera som už len zbežne prečítal - problematike na rozdiel od iných diskutérov a samotného blogera príliš nerozumiem, ale som rád, že "z prvej ruky" počujúc slová ministra nekorešpondujú s nadpisom, ktorý bloger neseriózne napísal.
 

1Cozmopolita

Som skutočne unesený ako rýchlo dokážete urobiť záver aj keď ako sám píšete, nerozumiete problematike a blog ste nečítali. V každom prípade ide o moje dielo, viem čo píšem, viem prečo to píšem a nadpis plne vystihuje prečo sa veci dejú ako sa dejú. Všetko ostatné je len smutný pokus zmeniť názor. Všimnite si diskusie pod článkom, často ich píšu odborníci a ľudia z rezortu, vidíte že by sa niekto zaoberal nadpisom? Všetci sa zaoberajú faktami, ktoré sú v článku uvedené. Najväčšia tragédia Slovenska je presne to, čo popisujete. Stačí Vám nadpis, stačí Vám nájsť jediný dôvod, prečo spochybníte všetky fakty a ste spokojný. Tak žime z nadpisov, možno to niekomu pomôže, agro rezortu určite nie
 

 

Myslím, že treba dopovedať, že ani Vy ste nerobil na post šéfa poradcov konkurz a ako tímlíder PS ste sa, napriek tomu, že nie ste koaličný partner, dostali do funkcie. Ja to nekritizujem, len konštatujem. Ďalšia bota : Fecko na protestoch bol, ukázať sa, ale bol.
 

Buď si si zmýlil vlákno,

alebo je to omyl. Nikdy som v žiadnej partaji nebol, živil som sa poctivou prácou :)))
 

 

prepáčte, to mala byť reakcia na článok
 

1050412

Post šéfa poradného zboru nie je post v zmysle zákona o štátnej službe, nie som a nikdy som z titulu členstva v poradnom zbore nebol zamestnancom ministerstva ani som nemal exekutívnu možnosť. To je zásadný rozdiel. Druhá vec je skutočnosť, že na spoluprácu ma vyzval Fecko, neskôr Mičovský, nie ja som sa bol ponúkať. Druhý zásadný rozdiel. Tretí je ten, že hľadali niekoho, kto rozumie bezpečnosti potravín a potravinovému právu ako takému, preto oslovili mna a nie Oravca :-) takže ak chceme byť presní, tak buďme
 
Hodnoť

Nuž ,

na pána Mičovského sa úplne hodí veta , ktorú onehdá použil rakúsky kancelár pri odvolávaní ministra - "Tento pán nie je spôsobilý vykonávať funkciu ministra". Reči o remízkach , jazierkach a ovečkách sú síce ľúbivé , len tie nám potravinovú sebestačnosť nezabezpečia a už vôbec nie propagandistické reči typu "potravinová sebestačnosť je pre nás prvoradá". Tie potraviny musí niekto dopestovať a niekto spracovať a úlohou ministra je nastaviť systém dotácií tak , aby sa nemohli "rozkrádať" .
 

heets

absolútny súhlas.
 

Ja by som len doplnil, že

tá veta rakúskeho kancelára platí aj na predsedu vlády, ministra zdravotníctva, ministra vnútra a ministra financií. Totálni lúzri. 8 mesiacov od zmeny vlády a jeden chytá vánok a druhý verí, že boh má s nami dobré úmysly. A minister vnútra je ako stratený Janko, za 8 mesiacov nie je schopný vybrať policajného prezidenta, ďalší odvolá riaditeľov nemocníc a dá tam ešte väčších neschopákov ako dal smer. A počúvať ministra financií je strata času, prvú vlnu korony len čakal kedy sa ako vagón pripojíme k nemeckej lokomotíve. Som rád, že smer skončil, ale teda nečakal som takúto biedu. Ešte že tam je Sulík, Korčok a Kolíková, ostatní bieda.
Opakujem sa už niekoľko krát, stačilo 1000 hlasov a mohlo to byť podstatne lepšie. Škoda.
 
Hodnoť

Pravopis

Pán bloger by sa okrem potravinovej bezpečnosti mohol trochu povenovať aj slovenčine. Je možno odborník, ale hrubé chyby znižujú vážnosť jeho názorov
 

1006058

ďakujem za upozornenie, myslím že máte pravdu. Mal by som sa zrejme viac venovať obalu ako obsahu, ale uznávam, píšem tieto články často ako prirodzenú reakciu na niečo čo sa aktuálne deje a sem tam v emócii, čo zas vysvetluje (neospravedlnuje) možne pravopisné chyby
 

1006058

My poľnohospodári mu rozumieme. Váš názor na pravopis v odbornom blogu znižuje Vašu vážnosť.
 
Hodnoť

Minister superstar

Čítanosť tohto článku jasne ukazuje, že ten minister - deduško sa začína dostávať do pozornosti bežného človeka viac ako najväčšie "osobnosti" v tejto funkcii počas Mečiarových a Ficových vlád. A to si už naozaj zaslúži pozornosť, dosiahnuť toto už chce naozaj obrovskú charizmu, čo mám strach, že tento pán má ešte väčšiu ako zatiaľ dokázal ukázať. Pane Bože, prosím, neopúšťaj agrosektor!
 

mistik0-0

Tá výzva v poslednej vete je fantastická !
 
Hodnoť

Nuz

za tie obrovske financne injekcie do velkych polnohospodarskych firiem dostat krajinu na 40 percentnu sebestacnost od cias Meciarovej kapitalotvornej vrstvy, tak to je teda uspech, len co je pravda. Niekomu asi Micovsky poriadne sliape na otlaky.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 240
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 144
 3. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 100
 4. Andrej Kučeravý: Pieseň pre Igora 93
 5. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 85
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 76
 7. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 50
 8. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 43
 9. Peter Paulík: Zrútené mosty na Slovensku 42
 10. Eva Meszárosová: Fakty o antigénových testoch 32

Rebríčky článkov


 1. Denis Jacko: Chcel by som byť hodinár
 2. Peter Slivovic: On
 3. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 4. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 5. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 6. Gabo Németh: Láska z kríža
 7. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 8. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 9. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 10. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba


Už ste čítali?