Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V bludnom kruhu rozprávok nevidí realitu a zničí rezort (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Po ohlasovacom víkende

by som nemal veľké oči, že premiér nejako zasiahne. Má totiž iné starosti. Škoda, že v posledných diskusiách ste proti ministrovi nevystupovali vy (aspoň v jednej), síce by veľa ľudí nechápalo, o čom by ste hovorili, ale myslím, že by sa podstatne viac zapotil. Alebo možno aj nie, možno už je na logické a rozumné protiargumenty zvyknutý odpovedať zavádzaním, kto vie ?
 

dodo_p

nemám veľké oči, ale ak sa veci majú pohnúť, dokáže ich dnes rozhýbať už len premiér. Ak to neurobí, platí posledná veta v mojom blogu. Diskusné relácie na Slovensku nepredpokladajú ostrú výmenu argumentácie, diskusné relácie sú iba na to, aby sa aspoň niečo povedalo aj keď absolútne hlúposti. Stačí si zapnúť České relácie a hneď zbadáte rozdiel. Tam by tieto rozprávky nedovolil moderátor a protistranu by cielene vyberali. To u nás neplatí a zrejme ani platiť nebude.
 

Keby len v ČR,

ale aj v iných štátoch, teda tie diskusie.
 

 

V blahej pamäti zostáva Matečná, ktorá si s obľubou vyberala do diskusií Fecka, lebo vedela že príde nepripravený a nebude vedieť argumentovať. A tak aj opakovane bolo. Bohužiaľ, nestačí byť len proti niečomu. Treba aj niečo vedieť.
 
Hodnoť

 

Je to len moja hypotéza, ale myslím si, že premiér sa zastane ministra minimálne vo veci stropovania. 500 tisíc nie je Mičovského výmysel. Takúto úlohu dostal podľa mňa od Matoviča a ten sa rozhodol vyhovieť Babišovi. Zmena ministrovej rétoriky v tejto veci od určitého momentu bola zjavná. Rád by som sa mýlil.
 

1050412

Ja mám iné informácie. Premiér chcel stropovanie a o detail sa nikdy nezaujímal. Prvotný návrh bol 300 tis a aj to sa nikomu "príčetnému" nepáčilo, bolo to slabé a výnos by nepokryl ani administratívnu náročnosť, nie to bože nejakú redistributívu. 500K je výmysel z dielne MPaRV ako kompromis, že si odfakneme "stropovanie" a ideme ďalej. Je totiž v programovom vyhlásení a nedá sa ľahko ignorovať. Tento model však bude čistý náklad pre daňových poplatníkov a nič nevyrieši. Matematika nepustí
 

 

Pri všetkej úcte, ale o takýchto požiadavkách sa nahlas nehovorí, takže ste o tom nemuseli vedieť. Bol by to typický obchod vrcholných politikov dačo za dačo, len na tú šachovnicu nevidíme, ale logiku to má.
 
Hodnoť

 

Myslel som, že sa vyjadríte v blogu aj k tomu, že Vám bol ponúknutý vysoký post na ministerstve. Za taký považujem ŠT alebo minimálne generálneho sekcie. Je to teda pravda a ak áno, prečo ste to nezobrali ?
 

1050412

Túto info som zachytil, že to pán minister povedal na diskusii na portáli Postoj.sk. Pravda je taká, že mi ponúkol funkciu štátneho tajomníka, ja som funkciu PRIJAL, vzdal som sa všetkých postov a ostal som radový člen domovskej strany, utlmil som svoje obchodné aktivity a pripravil som sa na to, že nemôžem byť štatutárom v mojej firme. Popri tom som denne chodil do BA, normálne som pracoval a po 14 dňoch som sa opýtal pána ministra, ako to je teda s tou funkciou ŠT. Minister mi po 3 týždňoch od ponuky jednoducho medzi rečou oznámil, že 2 ŠT bude niekto iný a že sa so svojou ponukou vraj unáhlil a zmenil názor. Ponúkol mi aj GR sekcie potravín, ale to som prijať nemohol z viacerých dôvodov a dohodli sme sa na tom, že mu budem robiť šéfa poradného zboru, ktorý si sám vytvorím. Opäť bola skutočnosť úplne iná a 14.5.2020 som dostal zoznam členov poradného zboru, ktorý bol jednoducho vymenovaný 20.5.2020. Väčšina poradcov bola z oblasti lesníctva a polovníctva, upozornil som na to, že tam nie je jediný právnik, jediný legislatíve, žiaden ekonom, nikto na EÚ fondy, nikto za PPA, nikto za SVPS a ja ako jediný zástupca za bezpečnosť potravín a potravinové právo. Odpoveď bola, že toto je poradný zbor a vybavené. Od 20.5.2020 sa minister so svojim poradným zborom fyzicky nestretol až do jeho rozpadu
 

 

Ak je toto pravda, tak to je silné kafé....
 

1050412

To si skutočne myslíte, že by som takto verejne klamal a zavádzal? Samozrejme, že je to tak ako som napísal a za každým jedným svojím slovom si plne stojím a mám nie len písomné dôkazy ale aj svedkov. Na rozdiel od pána ministra, ktorý slovo dôkaz a fakt v slovníku nemá
 

minister je svojpravny?

mne pride akoby bol nesvojpravny a nema na veci vlastny nazor !
 
Hodnoť

ex

V texte máš Jahňátek. "ň".
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch. Idu trhať uši. 2 596
 2. Věra Tepličková: SMER-SD upozorňuje na údajné praktiky SD a ... nič? 2 281
 3. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 1 833
 4. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 1 684
 5. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 1 432
 6. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 1 137
 7. Dušan Koniar: Rekvizitár zo Súmračnej končí ako oponár 1 047
 8. Jiří Ščobák: Ahoj Igor! Pokud budeš pokračovat s tím, co aktuálně děláš ... 630
 9. Stop alibizmu: Páni elitní policajti, to vážne vám Fico a Pellegrini nechali zväzovať ruky? 521
 10. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 316

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Uš je to tady, uš je to tady
 2. Július Kovács: Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!
 3. Roman Hutira: Čo sa 99% študentov nikdy nedozvie v škole?
 4. Marian Letko: Kollár je zrelý buď na uterák, alebo na odvolanie
 5. Jozef Kovalík: Údolie, ktoré dáva nádej
 6. Peter Biščo: Hlas, domestikovaný druh odnože Smeru.
 7. Stanislav Martinčko: Oholil prezident polície Lučanský ministerku vnútra D. Sakovú???
 8. Gabo Németh: Vietor vo vlasoch
 9. Lukáš Baloga: Medzi najzaujímavejšie investície roka 2021 môžu patriť meny, hodnotové akcie a rozvojové
 10. Vladimír Seman: Tiger spod Tatier cerí zuby


Už ste čítali?